PRADA RESORT 2018: MODERNUS GRĮŽIMAS NAMO

landscape-1493993884-prada-cruise-2018

Beveik visą gegužės mėnesį mados namai pristatinės RESORT kolekcijas – tai papildomos kolekcijos, kurias didieji ženklai dedikuoja laisvalaikinėms kelionėms ir tai tampa trečiomis, kiek mažiau oficialiomis kolekcijomis be tradiciškai ruošiamų žiemos ir vasaros sezonams. Nors ką tik buvo pristatyta ir Chanel Resort kolekcija, atrodo, kad ten vargiai ką ir pridursi – visada gražu, visada šaneliška ir „išdirbta“. Tam turbūt užtenka mesti akį į nuotraukas, nugulusias šimtuose portalų, nes papildomų aiškinimų su „oi, ir vėl nustebino. kaip tobula ir nuostabu“ irgi niekam seniai nebereikia. Bet su Prada Resort kolekcija viskas kitaip – jai reikia atskiro lapo.

Koks tas kriterijus, kurias vienas kolekcijas iškelia į aukštumas, o kitas – palieka nuošalėje? Jei ir yra trumpas atsakymas, tai jis maždaug toks: „kažkas turi būti nauja, bet vis tiek turime suprasti, kad tai vis dar prada/chanel/gucci“… Kitaip tariant, neprarasti savo braižo, bet parodyti kažką naujo. Ir Prada tai padarė.

ERDVĖ

prada-observatory

WWD nuotr. 

Tinkamai pasirinkti modeliai, muzika ir, žinoma, erdvė gali apspręsti kolekcijos sėkmę. Prada šiai kolekcijai pasirinko Fondanzione Prada observatoriją (Prados koncernui priklausanti erdvė, kurioje rengiamos meno ekspozicijos), esančią Milane. Neliko pastebėta ir detalė, kad būtent priešais šį pastatą įsikurusi ir pirmoji Prada parduotuvė, atidaryta dar 1913-ais.

TOBULA KOMBINACIJA 

Mada, kaip nekaip, yra balanso ieškojimas. Prada kolekcijoje vyravo plunksnos, blizgūs žvyneliai, permatomi audiniai, bet jie gražiai „žaidė“ su sportinio stiliaus elementais.

_17G0469

_17G0440

Vogue/Indigital.tv nuotr. 

KOJINĖS

Nebuvo įmanoma nepastebėti ir kojinių iki kelių, kurios buvo derinamos su klasikiniais, lakuotais aukštakulniais, kurie kūrė stiprios, laisvos moters įvaizdį. Tokį įvaizdį nesunku atkartoti ir pačioms – o rezultatą matote čia ir dabar ant Prada podiumo.

IMG_6698

Vogue/Indigital.tv nuotr. 

SUBTILI PROVOKACIJA 

Permatomas audinys – provokuoja, bet tai delikati provokacija. Gražu, subtilu ir net sportiška. Šį atvejį vargiai atkartotumėte pačios, nepirkdamos pilno Prada kolekcijos derinio, bet tai vis tiek verčia netekti amo – net jei tai įmanoma tik ant podiumo!

_17G0526

Vogue/Indigital.tv nuotr. 

FANTAZIJOS IR RAŠTAI

Kažkuriuo metu galima save pagauti galvojant apie Gucci ir kažkokias sąsajas su jų kūryba. Bet ne, čia viskas labiau moteriška, saldžiau, praktiškiau ir ne tiek crazy kiek pastarosios Gucci kolekcijos. Prada kolaboravo su menininkais dėl raštų ant audinių, kūrė moterišką svajonę, bet vis tiek ne tokią, kurią būtų be galo sunku perkelti į gatves. Na, žinoma, yra keletas modelių, kuriuos sunkiau įsivaizduotumėme gatvėje…

_17G0392

Vogue/Indigital.tv nuotr. 

SO WHAT??

Nors, kaip minėjome, ne viskas lengvai persikelia į gatves. Ir tikrai ne viską būtų lengva atkartoti miksuojant Zaroje esančius drabužius. Bet tai nėra verdiktas, kad inspiracijų negalite pritaikyti! Ieškokite kojinių, kurias galėtumėte priderinti prie ne itin aukšto kulno batelių… Ieškokite „pižaminių kostiumėlių“ – jie grįžta (o gal nebuvo išėję?)… Būkite moteriškos, bet nevenkite sportinio stiliaus elementų, išsitraukite seniai pamirštus sportinius batus, o per vakarėlį nebijokite užsidėti lankelio su plunksna…. Štai ką jums bando pasakyti PRADA 😉

parasas

KITI SUSIJĘ ĮRAŠAI