AGNĖ JAGELAVIČIŪTĖ, STILIUSOS ĮKŪRĖJA

paulius-stefanovicius_DSC9418-Edit-Edit

Ilgų pristatymų Agnei nereikia – ją galima mėgti, arba ne, tačiau nežinoti – beveik neįmanoma. Agnę pažįstame labai seniai ir ji mums neabejotinai viena didžiausių ikonų. Daug klausimų nepriruošime, nes Agnė, kaip visada, pasuks viską savo vaga. Ir į vienus ji atsakys negailėdama žodžių, o kitus pasakys išbraukti. Ne todėl, kad bijotų atsakyti (nes, ko gero, per savo gyvenimą atsakė į bet kokias ribas peržengenčius klausimus), o todėl, kad jų kažkas jau klausė. Arba todėl, kad ji puikiai išmano apie tai, ką žmonės nori girdėti. Arba nenori girdėti, bet vis tiek skaito. Būtent todėl Agnė tas žmogus, kuris moka prikaustyti dėmesį.

Asmenybių skiltyje kalbame ne apie madą ir stilių, o daugiau apie socialinius tinklus, kurie Agnei tapo lemtingi formuojant ikonos statusą ir tie, kurie leido reikšti nuomonę šimtams tūkstančių jos sekėjų.

 

  1. Agne, ar prieš dešimt metų turėjai kažkokią strategiją, kažkokią viziją, kuri Tave atvedė iki to, ką turi dabar?

 

Visos mano vizijos gyvenime susijusios su veikla. Bet jei kalbėti apie laikotarpį prieš dešimtmetį, tuomet stojau į VDA ir mintyse, galbūt, projektavau kiek kitą, labiau meno kelią. Tačiau, kaip banaliai mėgstama sakyti, “tu planuoji, o Dievas juokiasi”. Kitas dalykas, kad tapybos studijose įgytas žinias šiandien išnaudoju darbe daugiau nei 100%. Vargu ar galėčiau būti turinio vadove nebaigusi tų mokslų. Jie buvo lūžiniai.

paulius-stefanovicius_DSC0754-Edit-Edit

Nuotr.: Paulius Stefanovicius

  1. Ar turi kažkokią strategiją savo Facebook paskyrai? Pavyzdžiui, vienas įrašas politikai, kitas – vaiko nuotrauka, kitas – aštrus pasisakymas?

 

Strategija yra. “Neuždulkinti smegenų” skaitytojui vien reklamos pranešimais. Turi būti visko. Todėl papraščiausiai nestabdau, o pasiduodu jausmams. Rašau ką noriu. Didžioji dauguma žmonių valandų valandas kontempliuoja, kas bus, jei jie tai pasakys, kaip pakis jų įvaizdis, ar panašiai. Man tas nelabai rūpi, nes mano karjeros apimtyse taisykles savo įvaizdžiui diktuoju pati. Nereiškia, kad nepavarau pro šalį, bet esu alergiška idealioms gėrio išradėjoms. Geriau būsiu atstumianti nei apsimetėlė.

 

  1. Facebook’e – daug nuotraukų su Tavo šeima. Kaip į tai reaguoja Tavo mama, vyras? Kaip lengvai jie sutiko būti Tavo viešo gyvenimo dalimi?

 

Mamai malonu, Leono niekas neklausė, o vyrui teko susitaikyti 🙂 Aš Facebook realybę priimu kaip šiandienos realijas ir prieš vėją pūsti neketinu. Gyvename socialinių tinklų amžiuje. Anksčiau mūsų tėvai neklausdavo mūsų, ar gali kaimynams rodyti mūsų fotografijas, niekuo tai nesiskiria, tik pasaulis tapo didesnis. Dirbtinai vaiko slėpti nenoriu. Jis yra mano dalis, ir jei jo nebūtų, aš būčiau kitokia. O vyru nepiktnaudžiauju. Jam viešuma nėra pramoga ir jis jos nelabai mėgsta, tad jei pavyksta išvengti, taip ir padarome.

 

  1. Koks buvo drąsiausias/absurdiškiausias Tau kada nors užduotas klausimas?

 

Geriausius klausimus sau užduodu pati, nes per 15 metų viešumos žurnalistinius girdėjau visus. Ir po kelis kartus. Šitą taip pat. Paskutinėje IKONOJE buvo tikrai ypatingas mano interviu, nes klausimus uždavė žmonės Facebooke, o aš išsirinkau tuos, kurių niekada neteko atsakyti.

17021853_817543638394765_2199224438018817436_n

Nuotr.: Lukas Gricius

  1. Tavo Facebook paskyra – sekamiausia arba viena sekamiausių. Koks buvo maloniausias dalykas, kuriuo pasidalinai ir kuris turėjo įtakos kokiam nors dideliam pasikeitimui? 

 

Mano paskyra išties yra didžiausia nestimuliuota moters paskyra Lietuvoje. Visada malonu, kai gali šitą jėgą panaudoti geram darbui, kuris tave realiai sujaudina. Tų žinučių ir minčių, sujudinusių žmones, buvo ne viena ir ne dvi. Gera žinoti, kad gali daryti teigiamą įtaką.

 

  1. Buvai Niujorko mados savaitėje ir Michael Kors pristatyme sėdėjai pirmoje eilėje. Ar jauteisi, kad pagaliau Tavo vardas kažką reiškia ir už Lietuvos ribų?

 

Baikit juokus. Taip, aš gaunu pakvietimų iš tarptautinių kompanijų, kurios turi atstovybes Lietuvoje, nes Lietuvoje priklausau mados verslo elitui, jei taip, humoristiškai galima pavadinti šį ratelį, tačiau toliau tėvynės tai tikrai niekur nejuda ir nėra tokio tikslo. Micheal Kors pakvietimas labiau miela išimtis nei taisyklė. Dar viena savybė, kurios negaliu pakęsti, tai svaigimas apie dalykus kurių nėra. Yra labai daug dalykų, kuriuos aš iš tikrųjų galiu apie save pasakyti, tad man nereikia sukurti savo pasiekimų, kad atrodyčiau rimčiau.

paulius-stefanovicius_DSC9418-Edit-Edit

Nuotr.: Paulius Stefanovicius

 

  1. Palinkėk ko nors Lietuvos mados industrijai.

 

Labai linkiu baigti siūti “visiems tinkančius trikotažinius šūdus be charakterio” ir pradėti gaminti ambicingus drabužius su pretenzija į pridėtinę vertę.

  1. Koks Tavo pasiekimas Tau pačiai atrodo labiausiai “wow”?

 

Esu parašius dvi knygas, ruošiuosi trečiai. Dariau kostiumus teatrui, spektakliams, vadovauju žurnalui, sukūriau stiliaus konsultacijų biurą, kuris konsultavo jau daugiau nei 15k žmonių. Užsiimu aktyvia socialine veikla ir tuo pačiu esu mama. Nenoriu nieko išskirti, nes be vienų dalykų nebūtų kitų. Smagu viskas, bet dižiausi darbai ir pasiekimai dar ateityje.

paulius-stefanovicius_DSC0629-Edit

Nuotr.: Paulius Stefanovicius

  1.  Ar kada nors buvai taip supykusi, kad vos neištrynei savo Facebook paskyros?

 

Taip būna porą kartų per savaitę. Tada kai kokia beprotė parašo, kokia aš nevykėlė, nes nesu panaši į Astą Valentaitę ar Jurgą Jurkutę. Šios merginos nuostabios, tačiau aš, nesupykite, pasirinkčiau būti panaši į Angeliną, jei jau būtinai reiktų rinktis. Labiausiai dėl to, kad prieš tapdama JTO ambasadore ji dar pabuvo ir rokenrolu.

 

  1. Ar gali išduoti sekantį savo projektą/ bent vieną ateities planą?

 

Jau užsiminiau, kad tai galėtų būti knyga. Nors nepradėjau 🙂 Ai, tiesa, dar… Tiek to. Apie dalykus kalbėkime tada kai jie įvyks.

 

 

parasas

KITI SUSIJĘ ĮRAŠAI