RITA PAŠKEVIČIENĖ, viešųjų ryšių agentūros MAY AGENCY įkūrėja

Nuotr. žurnalo "LAIMA" nuosavybė

Nuotr. žurnalo „LAIMA“ nuosavybė

Rita Paškevičienė puikiai žinoma tikriesiems Lietuvos mados industrijos kūrėjams. Jos dienotvarkė iš tikrųjų sustyguota minučių tikslumu, o klientų sąrašas – ilgas ir skambus. Stilinga, nuoširdi ir ta, su kuria nepaviršutiniškai galima diskutuoti apie mados industrijos subtilybes, Rita tampa mūsų ASMENYBĖS skilties pašnekove. Ją gaudėme prieš kelias savaites, ką tik grįžusią iš mados Oskarais vadinamų British Fashion Awards apdovanojimų. 

1. Tavo įkurta viešųjų ryšių agentūra MAY AGENCY  paslaugas teikia kitiems mados ženklams, bet ir pati esi viena iš internetinės mados parduotuvės vaikams KICK THE MOON įkūrėjų. Atrodo kad gyveni mada – kaip ji atsidūrė Tavo gyvenime?

RP: Atsidūrė taip organiškai, kad nė pati nepajutau. Dar būdama studente įsidarbinau vienoje drabužių parduotuvėje, nuo to laiko į kitas sritis ir nebesidairiau.

2. Po sėkmingo ir tikrai ne trumpalaikio vadovavimo D.Efect mados namams plėtros, pardavimų ir eksporto srityse, viską sustabdei ir per keletą mėnesių įkūrei naują reklamos agentūrą. Iš kur tiek drąsos ir ryžto mesti ne vienam atrodantį svajonių darbą?

RP: Manau, tai nėra drąsa, tai kitoks požiūris į klaidas. Visada laikiausi principo – geriau pamėginti su tikimybe susimauti, nei gailėtis, kad kažko neišbandei. Tiesiog visas klaidas, nesėkmes ar nepavykusius bandymus laikau pamokomis ir pagrindu naujiems iššūkiams, idėjoms ir galimybėms. Tikrai nesijaučiau, kad darau kažką drąsaus, nes niekada neieškojau komforto zonos… ten tūnoti gana greitai pasidaro labai nuobodu.

foto-zurnalas-lamu-slenis

Nuotr. žurnalo „Lamų slėnis“ nuosavybė

3. Koks būtų magiškas Tavo patarimas sėkmingai naujo mados ženklo komunikacijai?

RP: Pasirūpinti, kad ženklas būtų “su turiniu”. Visuomet palanku ir, neabejoju, ilgalaikėje perspektyvoje tvariau, kai ženklas yra įdomus aplinkiniams dėl savo unikalumo ir idėjos, o ne prašyte prašosi dėmesio pigiais (rezultatu – ne sąmata) kolekcijų pristatymais ir panašiais renginiais.

4. Kadangi dirbi su pasauline mados industrija ir skleidi tarptautinių mados namų žinutes, ar gali papasakoti kaip skiriasi lietuviškas ir tarptautinis PR’as (Public Relations)?

RP: Lietuvoje daugelis dar tik atranda skirtumus tarp tokių dalykų kaip reklama ir, kaip tu sakai, PR’as. Užsienyje yra natūralu, kad šios sritys įmonėse yra kuruojamos skirtingų profesionalų ir, esant itin dideliems žaidėjams, komandų ar išorinių partnerių. Lietuvoje mados rinka dar labai jauna, bet mes mokomės itin greitai ir tikiu, kad ateityje turėsime vis daugiau kuo didžiuotis.

5. Kokie trys nauji veidai madoje, kuriuos pasiūlytumei stebėti visiems?

RP: Šiandieninės mados greičiais terminas “nauji veidai” tampa kebliu, nes rodos tie nauji išdygsta kiekvieną dieną… Jų daug, bet galime pradėti nuo CO|TE, KORSUN, Anna K, taip pat ne naujas, tačiau pastebėjau, kad Lietuvoje nepelnytai mažai pažįstamas mano bene mėgiamiausias ženklas – ELLERY.

 

CO|TE ss17
CO|TE mados namų SS’17 sezono modelis
screen-shot-2016-12-29-at-11-18-02
ELLERY mados namai 

 

6. Ką tik sugrįžai iš Britų Mados Apdovanojimų (British Fashion Awards) – ar įvyko kas nors netikėto, kas privertė pagalvoti, kad mados industrija keičiasi?

RP: Nemanau, kad įvyko kažkas itin netikėto. Na, galbūt du apdovanojimai Demna Gvasalia (Balenciaga ir Vetements dizaineriui), kurie tikrai pelnyti, vis tik buvo šiokia tokia staigmena ir turbūt labiausiai rodė pokyčius industrijoje. Tai buvo didelis paskatinimas jauniems dizaineriams, ne iš tradicinių mados sostinių, kurti, daryti ir pasakoti apie save.

7. Ar lankaisi lietuviškuose mados renginiuose?

RP: Lankausi kai kuriuose. Na žinote, pas mus labai daug susiėjimų yra vadinami mados renginiais, jei neklystu netgi vyrų mados savaitę turime. Nenoriu būti nemandagi, tačiau išties norėtųsi, kad pavadinimus visi naudotume atsakingiau….

8. Ko palinkėtum Lietuvos mados industrijai?

RP: Mažiau lyginti save su kitais ir sukurti kažką savito bei pagaliau nustoti skųstis tuo, kokie mes maži ir kaip mažai turime galimybių. Pasaulis dar niekada nebuvo taip arti kaip šiandien – pirmyn!

 foto-teises-zurnalas-lamu-slenis
Nuotr. žurnalo „Lamų slėnis“ nuosavybė

9. Jeigu reikėtų rinktis iš dviejų kiek blizgių mados ženklų, ką rinktumeisi: Dolce Gabbana ar Balmain?

RP: Nuoširdžiai – nė vieno. Iš reikalo – Dolce Gabbana.

10. Demna Gvasalia iš Balenciaga ar Alessandro Michele iš Gucci?

RP: Dievinu abu už jų drąsą. Tačiau Demna, be abejo Demna…

KITI SUSIJĘ ĮRAŠAI