MADOS OSKARAI: BRITISH FASHION AWARDS

fashionawards16_er_lores-03305

Šią savaitę Londonas iškėlė kasmetinius Oskarus mados industrijai. Nors jie tradiciškai pažymi labiausiai nusipelniusius britų mados namus ir ikonas, jų svarba tarptautiniame kontekste yra milžiniška, nes apdovanojimai teikiami ir tarptautiniu mastu. Apdovanojimas už gyvenimo indėlį mados industrijai, geriausią naują tarptautinį mados ženklą ar metų modelio statusas – tampa svarbiau už gražiausią raudonojo kilimo outfit’ą. Ir Swarovski (jie tradiciškai tapo pagrindiniais apdovanojimų rėmėjais) įsteigta statulėlė laimėtojams selfyje atrodo svariau nei koks nors Kardashian deimantas.

Taigi, ir mes šį kartą nedėsime geriausių outfitų iš renginio, nes kalbėsime apie indėlį, o ne glamūrą… Norime papasakoti apie tuos, kurie buvo pagerbti ir arba pritarti, arba ne.

GERIAUSIAS NAUJAS BRITŲ DIZAINERIS: MOLLY GODDARD

Kas ir kodėl? Dar tik trečius metus skaičiuojantys britų mados namai – MOLLY GODDARD – kurių identitetą sunku vienu žodžiu nupasakoti – nusinešė geriausio atradimo titulą britiškos mados pasaulyje. Tiksliausias brendo apibūdinimas būtų tiulo princesė, patekusi į kontrastingus, bohemiškus ir šiek tiek bauginančius pasaulius. Skirtingų metų kolekcijų kampanijose lokacijos varijavo nuo apleistų skersgatvių iki sumuštinių gaminimo cecho (?) …

7-1-1024x766 4-683x1024

Nuomonė: Pritarti galime tik puse lūpų, nes dizaino prasme mados namai labai nieko nesustebina. Tačiau nesiginčysime dėl išdirbto koncepto ir puikaus piaro: visada populiari mados ikona Alexa Chung puošėsi MOLLY GODDARD vos pasirodžius pirmajai kolekcijai, o šiandien į apdovanojimus (tiek ir į British Fashion Awards) puošėsi ne viena įtakingiausia mados redaktorė. Jei būtumėme galėję pasiūlyti alternatyvą, ji būtų – ROBERTA EINER. Ją dėl romantiškos, poparto ir glamūriškos stilistikos mikso jau gyrėme ir savo Facebook’e.

GERIAUSIAS VYRIŠKAS BRITŲ DIZAINERIS: CRAIG GREEN

Kas ir kodėl? Vėlgi rinkoje skaičiuojantis tik ketvirtus metus, CRAIG GREEN – absoliutus mūsų favoritas. Inovatyvus dizainas (tiek konstrukcija, tiek patys dizaino elementai) ir rūbai, tiesiog kurti podiumui – garantuoja įspūdį. Truputį vienuoliški, truputį YEEZY, truputį primenantys etno – bet viskas labai gerai.

Nuomonė: Sakome taip, tik dvejonė kiltų galvojant apie jų klientą, bet ekscentriškiems Londono vyrams arba kiek drąsesnei Japonijos rinkai – gal ir pakeliui…

ss17-runway-02aw16-runway-20

GERIAUSIAS MOTERIŠKAS BRITŲ DIZAINERIS: SIMONE ROCHA

Kas ir kodėl? Ginčytis čia būtų beveik neįmanoma: beprotiškai tvirtai ant kojų mados pasaulyje stovintys mados namai savo kolekcijas pardavinėja svarbiausiuose prekybos taškuose ir gauna visų svajonių leidinių dėmesį. Įdomiausia tai, kad dizainerė pati finansuoja savo dviejų sezonų kolekcijas ir nepriklauso jokiai mados namų grupei… O fatališkas (kartu ir lengvas, ir sunkus) moters įvaizdis, pasikartojantis daugelyje kolekcijų verčia sakyti bravo tokiam jaunam ženklui.

Nuomonė: Aišku, kad nusipelnė. Pažiūrėkite į kolekcijos nuotraukas!

sr_ss17_lookbook_7-902x1280 sr_ss17_lookbook_31-902x1280 sr_ss17_lookbook_33-902x1280

SWAROVSKI APDOVANOJIMAS UŽ GERUS POKYČIUS VISUOMENEI

Kas ir kodėl? Jį užtikrintai į rankas pasiėmė Franca Sozzani, italų žurnalistė, na, ir jau 28 –erius metus itališko Vogue redaktorė (beje, ar pastebite, kad vieni įtakingiausių mados industrijų personų vis dar dirba žiniasklaidos versle?)…

Nuomonė: Franca – Jungtinių Tautų ambasadorė, vaikų labdaros fondo įkūrėja, o madoje pasižymėjo kovodama už plus – size modelių atsiradimą tuose pačiuose Vogue puslapiuose ir parašė ne vieną Italijos madai svarbią knygą, surengė ne vieną ir ne dvi parodas iš privačių kolekcijų, kurias galėjo pamatyti visi. Ginčytis net nesiruošiame……..

0223_fl-franca-sozzani_1956x1100-1152x647

Mados redaktorė Franca Sozzani

ISABELLOS BLOW APDOVANOJIMAS MADOS KŪRĖJAMS

Kas ir kodėl? Visų pirma, šiek tiek istorijos: Isabella Blow – mados redaktorė ir mados pasaulio talentų atradėja, į dienos šviesą iškėlusi ir Alexanderį McQueeną, ir karališkosios šeimos taip dievinamą skrybėlių meistrą Philip Treacy. O jos vardo apdvonojimas skirtas tiems, kurie prsisideda prie industrijos keitimo. Ir jį šį kartą nuskynė fotografas Bruce Weber.

Nuomonė: Visada nespalvotos, šokiruojančios jo nuotraukos (Calvin Klein reklamos ir jauno Richardo Gere nuotraukos – tik keletas pavyzdžių) prieš 30 metų keitė suvokimą apie seksualumą. O madoje tai svarbu.

hr_15315-288-12

Bruce Weber nuotrauka

APDOVANOJIMAS GERIAUSIAI METŲ INICIATYVAI

Kas ir kodėl? Metų iniciatyva – britiško Vogue 100 metų paminėjimas.

Nuomonė: Nacionaliniame britų muziejuje surengta paroda, atskiras žurnalo leidimas su Kate Middleton ant viršelio ir vakaras, skirtas visiems industrijos kūrėjams, kurie jau dešimtmečius kuria tai, ką turime dabar. Taigi, viskas skamba “tvarkingai”.

GERIAUSI BRITŲ MADOS NAMAI

Kas ir kodėl? ALEXANDER MCQUEEN prizą gavo už “pilną 2016 metų komplektą”: nuo daug stipresnių kolekcijų, gerų reklaminių kampanijų ir (pykite arba ne) už tai, kad ženklas tapo dar labiau dėvimas. Taip, senasis (kai pats McQueen kūrė kolekcijas) ALEXANDER MCQUEEN buvo menas, bet tinkantis, panašu, tik Lady Gagai…

Nuomonė: Ar žinote geresnius britų mados namus? Su aiškesniu braižu ir didesniu pripažinimu? Atsakymas viską ir pasako…

ss17_ww_33-1440ss17_ww_45-1440

GERIAUSIAS TARPTAUTINIS MADOS VERSLO LYDERIS

Kas ir kodėl? Gal dažnai kompanijų ir didžiulių mados grupių vadovų vardai lieka kiek mažiau girdėti, bet ne paslaptis, kad be griežtos jų valdžios vargu ar rezultatas būtų toks, kokį matome. Suderinti vartotojų poreikius ir dizainerių svajones – štai kur užduotis. Prizą šiais metais nuskynė Marco Bizzari iš Gucci.

Nuomonė: Sutikti reikia vienareikšmiškai. Tai žmogus prieš tai vadovavęs Bottega Veneta mados namams. Tai žmogus, nusamdęs (bent jau taip sakoma) Alessandro Michele į Gucci ir pavertęs šitą ženklą į naują pasaką, kurią nori sekti visos fashionistos.

GERIAUSIAS TARPTAUTINIS GATVĖS MADOS ŽENKLAS

Kas ir kodėl? Sakydami “gatvės” mados ženklas tiesiog bandome padaryti aiškiausią vertimą apdovanojimo pavadinimui. Bet turime omenyje, kad kandidatuoti galėjo tik neseniai susikūrę ženklai, tačiau labiau urbanistiniai arba turintys sportswear braižą. Būtent toks yra ir Vetements, sau pelnytai pasiėmęs Swarovski statulėlę.

Nuomonė: Įdomesnio, skandalingesnio, labiau apkalbamo ir labiau geidžiamo ženklo per pastaruosius kelerius metus tikrai nebuvo. Pažiūrėkite į nuotraukas, prisiminkite bažnyčioje pristatytą jų kolekciją ir tūkstantį eurų kainuojantį lietpaltį (kurio savikaina, kalbama, yra tik vargani €50…), tad plojame ir mes už tokius pasiekimus!

 56116d6999e71a88940831557151207c

Nuotrauka iš Vetements archyvo

GERIAUSIAS TARPTAUTINIS AKSESUARŲ DIZAINERIS

Kas ir kodėl? Su šiuo apdovanojimu atsitiko tikrai įdomiai. Jo paties aprašymas skamba maždaug taip: “geriausias aksesuarų dizaineris, kuris keitė ir tobulino mados industriją per pastaruosius vienerius metus”. Mums, kaip besigaudantiems situacijoje (pasigirsime šiek tiek) atrodo, kad nominacija jau iš karto ir buvo pasmerkta Alessandro Michele iš Gucci.

Nuomonė: Gucci dizaineris be abejonės turėjo būti pagerbtas, apie tai net kalbos nėra. Jis ta kūryba, kurios visi buvome pasiilgę ir net nežinojome, kad tokia egzistuoja. Bet kadangi jau taip atsitiko, kad geriausio tarptautinio dizainerio apdovanojimas atiteko Demnai Gvasaliai iš Balenciaga, tai teko sukurti kažkokį apdovanojimą ir Alessandro iš Gucci…

1a8069fb96323c55f207267457cacebb

Gucci dizaineris Alessandro Michele

GERIAUSIAS TARPTAUTINIS DIZAINERIS

Kas ir kodėl? Šį apdovanojimą iš jau ir taip kitų svarbių nominacijų galime laikyti vienu svarbiausių. Jį gavo Demna Gvasalia iš Balenciaga. Neabejotinai stulbinanti jo kolekcija su nauju sezono siluetu (išdidintais, plačiais trapecijos pečiais), jo transformacija Balenciagai (jis yra neseniai išrinktas mados namų vadovas) ir drąsa neliko nepastebėta.

Nuomonė: Pritariame, tik ir Alessandro Michele turėjo jį gauti. Na, bet tiek to.

8d6669e0477ed92d045771c7fb924966-2

GERIAUSIAS TARPTAUTINIS MODELIS

Kas ir kodėl? Gigi Hadid, nes ne visai standartiškų modelio išmatavimų mergina ir dar ne iš Kardashian klano tapo dizainerių, Instagram, mados namų ir kitų influencerių mylimiausia mergina. Jai šiais metais taip pat pavyko pereiti ir per Victoria Secret podiumą ir patekti į geriausiai uždirbančių modelių sąrašą Forbes.

ee2de33f20fbf06f3110b223273ed86c

Nuomonė: Modelių pasaulyje viršuje aprašyti pasiekimai yra solidūs, na, o asmeninė nuomonė apie grožio standartus neturi būti maišoma su įvertinimu ir pasiekimais…

NAUJA MADOS IKONA

Kas ir kodėl? Jaden & Willow Smith – aktoriaus Will Smith vaikai. Vaidina kine, dainuoja ir ant raudono kilimo rodo drąsius, nelabai anksčiau kur matytus derinius. Jie drąsūs ir kitokie, juos mados namai nori matyti savo reklamose, o Instagram sekėjų jų paskyrose daugėja kas sekundę.

Nuomonė: Mums jie ikonų statuso nesudaro, bet vėlgi, jie yra influenceriai paaugliams….

5bbe60010fd28260575d8de4598d368e

GYVENIMO PASIEKIMO ĮVERTINIMAS  

Kas ir kodėl? Jis išdidžiai atiduodas Ralph Lauren, legendiniam amerikiečių dizaineriui, verslą sukūrusiam iš kelių dolerių ir nuoseklaus darbo.

Nuomonė: Ralph Lauren – gyva legenda, kuriai pagarbą reikia atiduoti. Kelias linijas turintys RALPH LAUREN mados namai puikiai balansuoja tarp skirtingų klientų poreikių ir iki šios dienos išlieka galinga imperija. Bravo!

KITI SUSIJĘ ĮRAŠAI