4 MADOS SAVAITĖS PERLIUKAI – TAI, KO NEPASTEBĖJOTE

kim-kardashian-716967

Jei ką tik pristatyta kolekcija nesukelia sumaišties ir nepriverčia apžvalgininkų jos įvardinti kaip sudrebinusios mados industriją iš pamatų, supraskite – ji buvo tiesiog dar viena kolekcija, kurią pamirštumėte išėję iš pristatymo salės… Arba bent jau neprisimintumėte konkrečių detalių.

Bet verčiant maloniai kvepiančius žurnalų puslapius, pernelyg dažnai trūksta aštresnių įžvalgų. Viskas per daug įvyniojama į gražų popierių, o madai reikia konstruktyvios kritikos. Būtent tai mes ir norime pagvildenti savo blogo puslapiuose. Saugi mada – nėra gerai, o nekonkrečios, bendrinės įžvalgos irgi niekur neveda. Taigi, dalinamės keturiomis nenuvalkiotomis tiesomis apie neseniai praūžusią mados savaitę:

 1. BALENCIAGOS transformacija į VETEMENTS

Kai pro akis prabėga 46 Balenciaga modeliai, sukurti prieš metus mados namų dizaineriu tapusio Demna Gvasalia – neįmanoma neturėti nuomonės. Praplatinti ir paaukštinti pečiai moteris paverčia galingesnėmis, o masyvūs lietpalčiai pradangina moteriškumą. Nauja Balenciaga era, kitaip nepavadinsi.

6be65cbb6b6a570ec5fc6ad980f6de48

Balenciaga mados namams priklauso sezono siluetas („Pinterest“ nuotr.)

Atrodo, kad Balenciaga “išrado sezono siluetą”. Ir kvadratinės moters siluetas neabejotinai tampa svarbiausia kolekcijos dalimi. Bet kad ir kaip originalios proporcijos ir ryškios spalvos stulbintų publiką, mums neramu ar naujasis Balenciaga veidas vis dar žavės nuolatines klientes… Mes ne veltui verkiame, nes kolekcijos braižas stulbinamai panašus į prieš dviejus iškilusį ženklą Vetements. O panašumas negali nestebinti, nes tiek Vetements, tiek Balenciaga dizaineris yra vienas ir tas pats.

Kai Balenciaga tampa nebe Balenciaga, o kietu, belyčiu ir jaunam mados elitui tinkančiu ženklu, iškyla klausimas: ar tikrai galima leisti vienam dizaineriui tuo pačiu metu kurti du mados ženklus? Kartais atsitinka taip, kaip atsitiko dabar: du mados namai – beveik vienas ir tas pats. Tik, Balenciaga dar turi kiek glamūro ir paryžietiškumo, bet visa kita – tarsi Vetements atspindys………..

Netikėtai kitoks Balenciaga 2017-ųjų pavasaros – vasaros kolekcijos įspūdis („Pinterest“ nuotr.)

 

d32e3b367d63f0d10cad396418d985e7

Ir Vetements 2016-ųjų rudenio – žiemos kolekcijos modelis („Pinterest“ nuotr.)

3572dbb85ca687469a0e1107921e32d4

2. #ThanksGod: SAINT LAURENT vėl tapo YVES SAINT LAURENT

Nesupraskite klaidingai – naują identitetą suformavęs ženklas nepakeitė savo vardo dar kartą (jau seniai žinote, kad iš Yves Saint Laurent mados namai patapo Saint Laurent). Ir vienas laukiamiausių mados savaitės momentų įvyko – Hedi Slimane’ą mados namuose pakeitęs buvęs Versace dizaineris Anthony Vaccarello pristatė savo debiutinę kolekciją.

Nekantravome ir mes: ar Vaccarello neatneš perdaug Versace palikimo į Saint Laurent? Ar rokenrolo palikimas iš pasitraukusio dizainerio dar bus bent kiek matomas?

Bet kritikų nuomone, viskas išėjo gerai: kolekcija nepriminė seksualių Versace ar vardinio Anthony Vaccarello ženklo suknelių. Nors mums atrodo, kad naujas mados namų įvaizdis ganėtinai saugus, bet jame matyti dizainerio Yves Saint Laurent palikimas: juodos suknelės, kostiumėliai, bet jie tikrai nėra akla kopija nei ankstesnių Saint Laurent kolekcijų, nei to paties Versace. Na, ir ne paslaptis, kad naujasis dizaineris buvo labai įbaugintas: spaudos konferencijoje pats prisipažino, kad labai bijojo atkartoti tai, kas jau sukurta. Taigi, atsargiai pritaikęs seną YSL palikimą dizaineris sukūrė efektingas sukneles, kurios nors kiek ir per drąsiai apnuogino modelius, tikrai patiks moterims.

O ir mes galime patarti atkreipti dėmesį į kolekcijos aksesuarus ir ypatingai į aukštakulnius, kurių kulnas sukurtas iš YSL logotipo. Jei galite – pirkite, jei rasite – pirkite, jei galite paeiti su jais – eikite visur!

  1. DIOR ir VALENTINO susidvejinimas

Jei permesite akimis kelis vienas šalia kito sudėtus Dior ir Valentino kolekcijos modelius – kelsite natūralų klausimą: plagiatas?? Mandagesnis pasisakymas būtų individualaus bruožo praradimas (ir čia mes pirštais badome Dior). O taip atsitiko dėl naujų dizainerių pasirinkimo (tiek Dior, tiek Valentino pakeitė savo pagrindinius dizainerius) ir taip sutapo, kad abu – Maria Grazia Chiuri ir Pierpaolo Piccoli prieš tai kartu dirbo Fendi mados namuose. Taigi nenuostabu, kad kai kurios Dior suknelės būtų puikiai įsikomponavusios net ir ant Valentino podiumo.

645f

 

c09d

Stulbinamas Valentino ir Dior mados namų kolekcijų panašumas (nuotr. „Fashion Network“).

Ką visa tai mums sako? Viskam reikia laiko – tiek dizainerių integracijai į naują ženklą, tiek pačių kolekcijų sukūrimui. Šedevrai negimsta per vieną naktį, o ir pati mados namų istorija negali būti lengvai užmiršta ir užtemdoma vien tik naujovėmis!

  1. KIM KARDASHIAN užvaldė Paryžiaus mados savaitę

Net neabejojame, kad girdėjote apie keistą Paryžiaus mados savaitės incidentą, nustelbusį visas kolekcijas. Taip, mada liko antrame plane, nes iš Kim Kardashian pavogti juvelyrikos dirbiniai, kurių vertė siekia 11 milijonų dolerių. Bet mes nesigilinsime į tokias detales, kaip: galbūt vagystė surežisuota, kaip Kim jaučiasi ir kada grįš į “normalų” gyvenimą po incidento…. Bet nežiūrint į tai, mados šou buvo nustelbti ir net BBC nesusilaikė ir parašė apie Kim. O šitą “nuotykį” vainikavo ir pačio Karl Lagerfeldo viešas nusišnekėjimas, kad vagys (kurie kalbėjo prancūziškai ir buvo juodaodžiai) buvo “eiliniai rytų europiečiai, darantys gėdą Paryžiui”……

kim-kardashian-716967

Kim Kardashian ir jos pavogtos brangenybės nustelbė Paryžiaus kolekcijas (nuotr. „Daily Express“)

Fin.

parasas

KITI SUSIJĘ ĮRAŠAI